NovinkyO násNaše KočkyKoťátkaGalerieFelinoterapieKniha NávštěvOdkazyKontakt  
   

                                                  

CHOVATELSKÁ STANICE SIAMSKÝCH A ORIENTÁLNÍCH KOČEK SIMON*CZ

Chovatelská stanice SIMON byla založena v roce 1983 a je registrována u mezinárodní organizace FIFe. Naše stanice se od svého založení věnovala pouze chovu siamských koček a od roku 2003 k siamkám přibyly i kočky orientální. Od léta 2011 máme i kočky seychelské a orientální bicolory. Léta se naše CHS snaží o vylepšení typu siamských a orientálních koček, hlavně preferuje chov  na vlastních liniích.

Naše kočky jsou chovány v rodině a naše koťata jsou mezi chovateli známá svojí přítulnou povahou a výbornou prezentací na mezinárodních výstavách koček, kde dosahují vynikajících výsledků Siamské i orientální kočky chováme prakticky ve všech základních i ředěných barvách.

Naše kočky jsou kompletně očkovány, testovány a čipovány. Nechybí ani pravidelné odčervování.

Proč se již léta věnuji siamkám a orientálkám? Nikdy mě totiž nepřestane fascinovat jejich neskutečná inteligence a věrnost pánovi, která je opravdu srovnatelná se psem. Pokud se této kočce od mládí intenzivně věnujete a hodně si s ní povídáte, tak z ní vyroste opravdová osobnost, která Vás bude neustále překvapovat svým citlivým chováním a vědoucím pohledem modrých nebo zelených očí. Když se do nich podíváte opravdu pozorně, tak máte pocit, že Vám čtou každou myšlenku a dokonce, že ví, na co budete myslet za chvíli. Kdo tyto kočky někdy choval a měl je skutečně rád, tak mi určitě dá za pravdu. A kdo se na jejich chov teprve chystá, tak ten bude zcela jistě mile překvapen.

Kočky z chovatelské stanice SIMON se pravidelně prezentují i na zahraničních výstavách, kde dosahují vynikajících výstavních úspěchů. Jsou známé hlavně svým exteriérem, klidnou povahou a prezentací.

Výstavní úspěchy:

V roce 2009, 2010 a 2011 na výstavách koček výborně reprezentuje naši chovatelskou stanici hlavně  mladá černě tečkovaná kočička GIC Beyonce  Simon JW, známá pod přezdívkou Beji a mladá orientální havana IC Francesca Simon JW.

U nových majitelů si výborně vede CH Falco Simon, CH Fionka Simon, CH Festos Simon, GIC Charlotte Simon, CH Glum Simon, CH Heriet Simon, JW Ingmar Simon, Indigo Simon, JW Jack Simon, který málem vyhrál světovou výstavu 2011, Jasmin Simon a další. Z jejich úspěchů mám velikou radost a moc jim všem gratuluji a držím pěsti do dalšího života !

Získaná ocenění:

V soutěži  Kočka roku se naše kočky umísťovaly na předních místech i před rokem 2000. Od roku 2001 se jméno CHS SIMON začíná objevovat i v kategorii chovatelských stanic. V roce 2001 se naše CHS umístila na 7. místě, v roce 2002 na 13. místě, v roce 2003 na 11. místě, v roce 2005 se chovatelská stanice SIMON umístila na výborném 4. místě s počtem bodů 1552 , v roce 2006 na 10. místě s počtem bodů 827, v roce 2007 na 8. místě s počtem bodů 676. V roce 2008 se naše CHS umístila na vynikajícím 4. místě s počtem bodů 1862. Ani v roce 2009 jsme se v soutěži Kočka roku neztratili. Tojfík vyhrál první místo v kategorii Kotě roku a v kategorii dospělých koček byl druhý. Jeho láska Beyonce skončila hned za ním na třetím místě. Chovatelská stanice SIMON se umístila na výborném 5. místě s počtem bodů 1067. V roce 2010  naše CHS opět zabojovala a umístila se na 6. místě se ziskem 1066 bodů. Ráda bych tímto  poděkovala všem novým majitelům našich koťat, protože získané body jsou hlavně díky jejich výstavním aktivitám.

 

Umístění v soutěži Kočka roku 2011

  

 

Umístění v soutěži Kočka roku 2009

 

 

  

 

 

 

 

   
   

© Copyright  2008  Simon*CZ

Design by Royal Angel*CZ