NovinkyO nsNae KokyKotkaGalerieFelinoterapieKniha NvtvOdkazyKontakt  
   

                                                  

 


 

 

 

GIC Sweet Dream of Simon, CZ, JW
SIA d 21
*5.11.2013

IC Marley Muriel Simon CZ (OSH f) x GIC Niki Simon CZ, JW (SIAn 21)

Sweety se narodil jako jedináček naší kočičce Marley, tátou je Niki. Hned po narození jsme se do něho všichni zamilovali, protože to byl opravdový slaďouš : - ))) a tak prostě zůstal doma.  Je naprosto úžasný, po želvovinové mamince podědil věčnou zvědavost a aktivitu a po prarodičích / Zizi a Tojfík / zase moudrost a nadhled. Navíc je krásný i v typu a doufám, že po něm budou pěkná koťátka. Na výstavách je v pohodě, titul JW získal bez problémů. Tak uvidíme, jak to bude mezi dospělými? Od dubna 2014 se aktivně věnuje felinoterapii a je skvělý!

 

GIC Niki Simon, CZ, JW
SIA n 21
*26. 8. 2012

NW, IC ZZ Top Narsil CZ SYS a 03 21 x SC Il Divo von Imporio*SI, JW, DSM  OSH n

Nikoušek se narodil v prvním vrhu seychelské kočičky Zizi a našeho Tojfíka. Měl ještě 3 bratry a bylo opravdu těžké si vybrat toho nejlepšího, protože všichni byli moc hezcí a typoví. Nakonec zvítězil Niki a to hlavně díky tomu, že je to čistý siamák bez bílé , což je výborné do chovu.

Niki má úžasnou povahu, je klidný, přítulný a hlavně vůbec neznačkuje. Už od mládí se perfektně chová na výstavách, bez problémů získal titul JW a ani v dospělosti se na výstavách neztratí. Jeho největší výstavní úspěch je BOB I., kterého dostal na MVK v Brně 2014 mezi velkou konkurencí.

Také na Světové výstavě koček PRAHA 2014 získal bez problémů titul BIV / nejlepší v barvě  a to jich tam bylo 12 stejných/, dále nominaci a titul Světový vítěz mu utekl o 1 hlas, ale i tak jsme na něho moc pyšní ! Ze všech vystavovaných českých koček dosáhl největšího úspěchu.

Navíc dobře kryje, ke kočkám je moc milý a jsou po něm krásná koťata – např. synek Sweety Simon. Také aktivně provádí mezi dětmi felinoterapii.

 

 

SC Il Divo von Imporio*SI, JW, DSM
OSH  n
*04.11.2008

Pendi von Imporio*A (OSH n) x Intenso - Momento von Imporio*A, JW
    (OSH b 24)

Tohoto nádherného kocouřího kluka jsem si dovezla ze Slovinska. Jsem hrozně ráda, že mi ho Iris prodala a moc jí tímto děkuji za důvěru. Je to náš první kocourek na chov, neboť jsem zatím chovala jenom kočky. Protože se krásní kocouři na krytí velice těžko shánějí a často je krytí podmíněno nejrůznějšími omezeními, tak jsem se rozhodla k tomuto kroku. Tojfík má zlatou povahu, je hrozně chytrý a zdravě sebevědomý. Mezi naši kočičí smečku přinesl klid  a pohodu : - ))).  Na výstavách vždy exceloval a vyhrál velké množství BIS i BOB. Na světové výstavě ve Švýcarsku v roce 2009 mu o hlas unikl titul světový vítěz. Ale i tak byl nejúspěšnějším zvířetem z celé české výpravy na této světové výstavě ! Nejvyššího titulu SC - dosáhl v necelých dvou letech. Za dva roky a 14 dní po svém prvním titulu BIS získává v září 2011 bez problémů titul DSM - zasloužilé výstavní zvíře!!

V soutěži Kočka roku 2009 získal první místo v kategorii Kotě roku 2009 a druhé místo v kategorii dospělých.V roce 2010 získal mezi dospělými krásné třetí místo

Kromě toho, že je hrdým otcem několika krásných vrhů, se velice úspěšně věnuje felinoterapii, kde je jeho trpělivost s nemocnými dětmi úžasná.


 

 

ZAZ Baretka Simon

OSH b 24
*25.08.2017

SC Meryl Meredit Simon*CZ, JW, DSM (OSH f)  x GIC Niki Simon, CZ, JW (SIA n 21)

Tato nádherná orientální kočička se narodila naší Lidušce jako jedináček a protože byla jen o 4 dny mladší než koťátka od její starší sestry Gremlinky, tak se hned k těmto koťátkům přidala a společně s nimi vyrostla do krásy. Je to opravdová vysokonohá princezna s krátkou srstí a překrásnou čokoládovou kresbou.Kresba na hlavě připomíná nějakou pokrývku, proto jsme jí začali říkat BARETKA  a výborně slyší na jméno Bari. Povahově je moc milá, poslušná a zvídavá. Na výstavách si vede skvěle, bohužel ji o jeden BIS unikl titul JW, ale v dnešní velké konkurenci v kategorii 4 to není žádné neštěstí, protože je opravdu nádherná.Od půl roku se věnuje i felinoterapii a dokonce už byla i v přímém přenosu na ČT 1, kde se v rámci felinoterapie skvěle předvedla . Gratulujeme  ! Baretka má i SIA gen a tak doufám, že mi třeba porodí krásnou siamskou holčičku, na kterou už dlouho čekám. Tak nám držte palce !


 

 

IC Francesca Simon*CZ, JW
OSH b
*17.12.2009

CH Geranie A Oriental Child (OSH b 24) x SC Il Divo von Imporio*SI, JW,
                                     DSM (OSH n)

Velice hezká, milá, moudrá, ale trochu plachá kočička. To je naše Francesca. Krásná je po obou rodičích a plašší po mamince Geranii. Během své výstavní kariéry byla vždy v nominaci a většinou i BIS vyhrála. Titul JW  bez problémů získala ve velké konkurenci krásných koťat. V soutěži Kočka roku 2010 získala v kategorii koťat třetí místo. Ani mezi dospělými se neztratila a svoje tituly vyhrála vždy s přehledem.


IC NW 2012  ZZ Top Narsil*CZ,
SYS a 03 21
*06.04.2011

EC Borsalino du Bois de la Plaine*CZ, JW, DSM (OSH n 03) x GIC Winter Storm Narsil*CZ, JW, DSM (OSH f  24)

Tuto krásnou seychelskou kočičku jsem si dovezla z Prahy od mojí kamarádky Petry J. Jsem moc ráda, že mi ji Petra prodala a tímto jí děkuji za důvěru. Malá Zizi si nás okamžitě získala svojí bezprostřední povahou a smyslem pro humor. Je taky zdravě sebevědomá, s ničím nemá problém a proto jí říkáme láskyplně Praparchantě alias Prapík. Toto oslovení se už ujalo i mezi chovateli. Prapík nám vyrostla do krásy, je hodně veliká a krásně elegantní. Na výstavách se výborně prezentuje, akorát s předváděním má trochu problémy - nechce se nechat natáhnout / to má po mamince /. Mezi dospělými kočkami si vede skvěle, na výstavách je vždy BIS a několikrát už byla i BOB. Zatím největší úspěch je BOB I. z MVK Brno - M Palác z roku 2012. Od půl roku věku se věnuje felinoterapii, s dětmi má neuvěřitelnou trpělivost : - )))

Za rok 2012 se Zizi stala I. Národní vítězkou v kategorii IV. Jsme na ni moc pyšní !!!


 

SC Meryl Meredit Simon*CZ, JW, DSM
OSH f
*04.12.2011

 

  

SC Meryl Meredit Simon*CZ, JW, DSM

GIC Marley Muriel Simon*CZ
OSH f
*04.12.2011

    GIC Beyonce Simon*CZ, JW (OSH n 24) X SC Calvencade Cats Gentleman in Red*NL, JW (SIA d)

Tyto dvě krásné želvovinové kočičky se narodily naší Beyonce a jejich babičkou je  GIC Weronic Simon , JW alias / Krteček /. Proto podědily jejich úžasnou povahu - u ničeho nemohou chybět a vše je stále zajímá. Navíc jsou to krásné želvičky a proto zůstaly doma obě. Jedna se totiž bez druhé nehne ani na krok a opravdu se nedaly rozdělit. Meryl je vůdce při všech alotriích a Marley vše dělá po ní a ještě se u toho nechá chytit : - ))) Jsou to prostě senzační kočičky a na výstavách se všem moc líbí. Meryl má nádherný profil a krásně se předvádí a tak už v necelých 7 měsících získala titul Junior Winner a Marley má nominaci do BIS. Doufám, že i v budoucnu budou stejně úspěšné jako nyní a že si s nimi užijeme hodně legrace!

 


GIC Beyonce Simon*CZ, JW
OSH n 24
*06.06.2008

 GIC Weronic Simon*CZ, JW (OSH f) x CH Felichaun Orfeo (OSH b 24)

Je to jedna z našich nejtypovějších krasavic - nádherně tečkovaná kočička s přezdívkou Bačány nebo Bejinek. Tato kráska se narodila našemu Krtečkovi. A po své mámě podědila i chytrost a rozvahu. U ničeho, co se doma dělá, nemůže chybět a ještě i všechno náležitě okomentuje. Na výstavách se hezky prezentuje a líbí se i posuzovatelům. Již v sedmi měsících se mohla pyšnit titulem JW. Ani mezi dospělými se Beyonce neztratila, pravidelně bývá nominována do BIS, kterou většinou vyhrává. Je velmi upovídaná a kontaktní a právě pro tuto vlastnost na ni posuzovatelé nedají dopustit. Také její tečky jsou výrazné jako od malíře. Je matkou vrhu H, I a M, je největší láskou našeho kocoura Tojfíka. Z vrhu M jsem si nechala doma obě krásné černě želvovinové holčičky Meryl a Marley.


In memorian - taky s námi žily tyto kočky:

 

CH Geranie A Oriental Child

OSH b 24
*23.08.2007 + 25.8. 2015

 Utopia Simon*CZ (OSH b) x CH Felichaun Orfeo (OSH b 24)

Tuto nádhernou orientální kočku mám od své kamarádky Soni Strummer z Rakouska, které tímto za ni velice děkuji. Za zmínku stojí, že matkou Geranie je Utopia SIMON z mého chovu. I Geri byla několikrát BIS. Je matkou dvou siamských koťátek z vrhu C a koťátek z vrhu F, J a K. Z vrhu F jsem si nechala krásnou hnědou orientálku Francescu. Geri na výstavy není, protože se v cizím prostředí hodně bojí. O to lepší je jako matka a svoje koťata neopustí ani na minutu. S Tojfíkem se mají moc rádi a často si spolu hrají. .


 

EC Tatanka Simon*CZ, JW, DSM 

OSH n
*21.08.2004
 +16.03.2012

CH FIN*Merrikissan Itmeri, DM (OSH n 24) x Sebastian Rose Simon*CZ
                                          (SIA b)

Druhé místo v soutěži Kočka roku 2005, nejlepší kočka samice za rok 2005 v kategorii IV,třetí místo v soutěži Kočka roku 2007. Na výstavách vždy v nominaci, vždy BIS nebo BOS, dosud 2x BOB I a 5x BOB II (mezi chovateli známá pod přezdívkou Hoover nebo Muffin). V minulosti výborná matka 2 koťat Virpy a Vieganda. EC Tatanka Simon na MVK Olomouc 4.8.2007 dokončila velice cenný titul DSM - zasloužilé výstavní zvíře. Gratulujeme. V "Kočce roku 2006" se  EC Tatanka Simon  JW, DSM umístila na výborném 3. místě a to ani nebyla na 10 povolených výstavách. Stihla jich pouze 6, ale vždy vyhrála. Gratulujeme !!!


EC Quassiama Simon*CZ, DSM
SIA c 21
*13.09.2000
 +18.07.2011

EC A Lang Thai's Aruba (SIA n 21) X GIC Amdeus Billie Jean (SIA b)

Kočka roku 2003 a 2004 v ČR, Kočka roku 2003 a 2004 v Rakousku, mnohokrát vítězka BIS v kategorii mláďat, v dospělosti vždy v nominaci a BIS nebo BOB, první kočka v ČR s titulem DSM (zasloužilé výstavní zvíře), kterého dosáhla v únoru 2005 (mezi chovateli známá pod přezdívkou Bohunka nebo Boňa). V roce 2004 byla nominována do BIS i na světové výstavě ve Vídni.

Tato nádherná lilově žíhaná siamka byla typově nadčasová a velice chytrá. Koťata moc neprožívala, po svém prvním vrhu dostala laktační psychózu, koťátka sice vychovala, ale raději už nikdy neměla říji, tak ji to mateřství vyděsilo. O to víc byla úspěšná na výstavách a ještě v kategorii veteránů v roce 2009 o ní pan posuzovatel Reijers řekl, že je nejhezčí ze všech koček kategorie IV., které jsou na výstavě přítomny !!! Po celý svůj život byla Boňa velice hravá a pořád vymýšlela nějaké legrácky pro pobavení nás všech. Na její schovávačky ve škrabadle pod heslem :  "Boňo, do tanku v tank " nebo na zvukové doplnění písně Já jsem ta bělucha bílá, se opravdu nedá zapomenout ! V kolektivu našich koček byla Bohunka velice oblíbená a všechny se o ni staraly i v době její nemoci. I když už není mezi námi, tak se na ni dá vzpomínat pouze s úsměvem, který nám vždy dovedla vykouzlit na našich tvářích. Díky Boňo : - )))


EC Pilar Arcouda Simon*CZ - "Tíťa" (SIA b)

Nejlepší siamská kočka v ČR za rok 2001, druhá nejlepší siamská kočka v ČR za rok 2002, 8 x vítězka celé mezinárodní výstavy, mnohokrát BIS i BOB, BIV, vždy v nominaci. Tato překrásná siamka se narodila Arubě alias Bohouškovi a celkem jich bylo ve vrhu 8. 4 kočičky a 4 kocourci. Byla to nádherná koťata, ale Tíťa nebyla ta nej, jenže měla v očích něco, co rozhodlo, že zůstala doma. A bylo to správné rozhodnutí. Už od mládí  se Tíťa projevovala jako velice inteligentní zvíře a beze slov rozuměla každému mému gestu i pohledu. Ze začátku sice na výstavách zlobila, ale brzy se umoudřila a začala se předvádět vskutku excelentně. Výstavy milovala, protože na nich byla jenom se mnou a nemusela se o mě s nikým dělit. Když už vyjezdila, co mohla, tak jsme začali s felinoterapií a to ji bavilo nesmírně. Taky pomáhala všem našim ostatním kočkám s koťaty a měla s nimi andělskou trpělivost. Na siamku byla hodně veliká a impozantní, tak jsme jí taky říkali Giginek. Když začala být na podzim 2005 nemocná, vůbec se tomu nepoddávala a pořád byla všude s námi. Bohužel zákeřná choroba nad ní v lednu 2006 zvítězila a Tíťa nám umřela. V mé chovatelské praxi to bylo zatím to nejkrásnější setkání se siamkou jaké mě kdy potkalo. Nikdy na Tíťu nemohu zapomenout a děkuji jí za všechno dobré, co ze sebe dala nemocným dětem a celé mojí rodině. Vím, že se určitě zase jednou někde setkáme.


IC Jenny Simon*CZ (SIA n 21)

Jenny se narodila naší Astě v roce 1994 jako jedináček a umřela ve dvou a půl letech po neodborném, zákroku veterinárního lékaře. Byl to pro nás šok, protože Jenny byla můj první a vysněný tebíček / kresbová siamka / a navíc to bylo moc pěkné a neskutečně chytré zvíře. I na výstavách zářila a vyhrávala co se dalo. Nejvíc její odchod zasáhl její mámu Asťu, která ji stále všude hledala a pak nám dokonce přestala úplně žrát. Naštěstí po Jenny zbyla dvě koťátka a malou Leticii jsme si nechali a Asťa měla pro co žít. Já jsem se se zbytečnou ztrátou Jenny dlouho nemohla vyrovnat a zařekla jsem se, že už nikdy nechci mít jenom dvě kočky, protože když jedna náhodou odejde, tak málem přijdete i o tu druhou. Proto jsme intenzivně začali shánět nového tebíka a díky panu E. Reijersovi k nám do roka přibyla EC A Lang Thais Aruba SIA n 21, která se stále těší výbornému zdraví a žije u mé kamarádky Magdy S. Často Arubu navštěvuji a pořád v ní vidím naši krásnou Jenny.


EC Astier Perla - "Asťa" (SIA n)

Asťa se narodila v roce 1990 a umřela v roce 1999. Na svoji dobu byla velice typová a vyhrávala BIS i nad kočkami z kategorie III., protože v této době kategorie III. a IV. soutěžily v BIS společně. Ze začátku jsem měla trochu obavy s ní na výstavy jezdit, protože byla opravdu  jiná než Klarinka. O to větší bylo moje nadšení, že se všem tak líbila a bez problémů vyhrávala i v zahraničí. I v Kočce roku měla výborné výsledky. O co víc byla hezká o to víc byla skromná a nenáročná. Ve všem se podřizovala Klarince a i u jídla čekala, až se ona nají. Hrozně milovala koťata a vůbec všechna mláďata. To potom seděla nad vrhem a když se přiblížil někdo cizí, tak výhružně vrčela a mručela. Některé moje kamarádky na to dodnes vzpomínají s respektem i když nikdy nikomu nic neudělala. Jak nadšeně pečovala o svoje koťata, tak se starala i o koťátka své dcery Jenny a vnučky Letty. Díky naší věrné Astě se chovatelská stanice Simon začala dostávat do povědomí lidí a veřejnosti. A to není jen samo sebou. Moc Ti Asťo děkuji !!!


Clarissa Wellington (SIA f)

Clarissa byla naší první siamkou a ještě k tomu želvovinovou. Pořídili jsme si ji v roce 1982 a dožila se 12 let. Byla to ještě ten poněkud starší typ siamské kočky - statnější a taky hlasitější. Ale jinak to byla velice chytrá a někdy poněkud svéhlavá kočka. Úplně si nás omotala kolem prstu a když nebylo po jejím, tak se uměla urazit a to se s námi nebavila i několik hodin. Výstavy nenáviděla, bylo to pod její úroveň, aby se někde předváděla. Vždycky dostala výbornou a tím měla na dva roky chovnost a mohla mít koťátka. Máma byla vynikající, celý porod zvládla sama bez mé pomoci. Taky s námi nadšeně chodila do lesa na houby a na dlouhé procházky a ráda si zaplavala v rybníce. Když jí bylo 8 let, tak jsme jí koupili kamarádku Asťu, se kterou si moc rozuměla. V pozdějším věku měla sklony k tloustnutí a tak jsme jí začali říkat Tuleň  nebo Tutýšek. Právě ona mě naučila chápat složitou  povahu siamek a obdivovat tajemné stránky jejich kočičí duše. Moc jí za to děkuji a nikdy na Tutýška nemůžeme zapomenout. Také kvůli ní mám stále slabost pro želvovinové kočky, jsou to opravdu sluníčka a komedianti v jednom : )))

 

   
   

Copyright 2008 - Simon*CZ

Design by Royal Angel*CZ